تابلوسازی تهران

تابلوسازی در استان تهران

تابلوسازی تهران : چنلیوم آلیاژی آلومینیومی است که نخستین بارتوسط کارخانجات MCI اسپانیا با نام تجاری آلوراپید ALURAPID درسال ۲۰۰۰ میلادی به بازارعرضه شده است.

این محصول در صنعت تابلوسازی مدرن، جهت ساخت نوعی از حروف برجسته به کارمی رود و با اینکه اجزای مختلف دیگری نیز در این حروف وجود دارد ولی تابلویی که درآن از چنلیوم استفاده شده به نام تابلو چنلیوم مطرح می شود.
(چنلیوم در زبان عامیانه کشور ما به اشتباه چلنیوم نیز خوانده می شود.)

تابلوسازی تهران

تابلوسازی تهران

Channel به معنای کانال و یا جسمی u شکل است، زیرا حروف برجسته پس از چسباندن نوار لبه به کناره ها شکلی مانند حرف U به خود می گیرند و آمدن کلمه (Aluminum) نیز به دلیل جنس (متریال) استفاده شده در لبه ی این حروف می باشد.

درساخت این آلیاژ از تکنولوژی آنودایز (Anodized) استفاده شده که نوعی فرآیند اکسید الکترولیت است و سطح آلومینیوم را به یک لایه اکسید شده مبدل می کند.

این لایه ی اکسیدی با چندین هزار برابر ضخامت بیشتر از لایه اکسید طبیعی، باعث مقاومت، ماندگاری و جلای بیشتر رنگ فلز خواهد گردید.

تابلو سازی تهران

رویه تابلو
رویه ی حروف برجسته چنلیوم از جنس پلگسی گلاس (Plexiglas) می باشد.
پلکسی گلاس به اسامی مختلفی مانند: طلق، اکریلیک، پلی اکریلیک و پلکسی نامیده می شود و آن را می توان جایگزینی ایده آل برای شیشه محسوب کرد.

تابلو سازی استان تهران

این ماده پتروشیمی پلیمری که از سال ۱۹۳۳ میلادی توسط شیمیدانی آلمانی به نام اتو به ثبت رسیده است از پلی کربنات شفاف تشکیل شده و به صورت ورق هایی در ابعاد ۱۸۳۰×۱۲۲۰ میلیمتر با ضخامت ۲ تا ۵۰ میلیمتر در بازار عرضه می گردد.
در دو طرف پلکسی، روکش قهوه ای رنگ از جنس مقوا به صورت برچسبی تعبیه شده که مانع کثیفی احتمالی آن قبل از کار می شود و در خط کشی هنگام برش نیز کارایی دارد.

حتما مطالعه کنید : تابلو سازی

تابلو سازی انقلاب تهران تابلو سازی پونک تهران تابلو سازی تهران تابلو سازی در غرب تهران تابلو سازی شرق تهران تابلوساز تبلیغاتی تهران تابلوسازی تهران تابلوساز تهرانسر تابلوساز در تهران تابلوساز غرب تهران تابلوسازان تهران تابلوسازان غرب تهران تابلوسازی استان تهران تابلوسازی تهرانپارس تابلوسازی تهرانسر تابلوسازی در غرب

تماس بگیرید 09123498298

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *